Leírás
Robusztus hegesztett acél gépváz a vibrációmentes működésért. Hosszú öntvényasztal, melynek hasznos munkaterülete nagyonn mint a gépcsalád többi tagjának, illetve széles vezetővonalzó is jellemzi a gépet a tökéletes egyengetésért. Elektromos kijelzővel ellátott motoros bemeneti asztalemelésre van lehetősége a felhasználónak a gyors és komfortos gyalulásért. A vezetővonalzó egyedülálló lineáris csapágyon mozgatható, gyorsrögzítő-karral fixálható.
A döntés pontosságát egy skála biztosítja és referencia ütközők 0° és 45°-ban. Az öntöttvas munkaasztalok paralelogramma rendszerrel rögzülnek a mozgatókarhoz. Ez a rendszer garantálja, hogy mozgás közben az asztal vége mindig ugyanannyi távolságra marad a tengelytől. Az alapfelszereltség része a mágneses gyalukés beállító, mely gyorsabbá és könnyebbé teszi a gyalukések beállítását, így tökéletesen egy élkörre állíthatóak a késeket.
Bemeneti asztal automata pozicionálására is lehetőség van a gépcsalád ezen tagjánál. A kívánt méret kiválasztása egy gomb segítségével történik, majd a start gomb megnyomása után az asztal beáll a kívánt pozícióba. A gép rendelkezik vonalzóval a keskeny munkadarabok megmunkálásához, ez alatt azt érthetjük, hogy felszerelhető egy extra vonalzó a keskeny és rövid munkadarabok biztonságos megmunkálásához.
Alapfelszereltség:
- Késtengely védelem az egyengető asztalon
- Fogásvétel kijelzése
- Gyalukések a késtengelyben
- Adagolóasztal mozgatása elektromos vezérléssel történik
CE felszereltség:
- CE normás elektromos szerelvények
- Vészleállító gomb
- CE normás késtengely védelem
- Mágneses hőkioldó biztosíték, vészleállító
- Zárható főkapcsoló
- Mágneses motorfék és kapcsoló
- 150 mm átmérőjű elszívócsonk
Paraméterek
| Egyengető asztal szélessége | 530 mm |
| Egyengető asztal teljes hossza | 3500 mm |
| Maximális fogásmélység | 8 mm |
| Gyalukések száma | 4 db |
| Gyalukések mérete (H x Sz x V) | 530 x 35 x 3 mm |
| Motor | 4 kW / 400 V / 3 fázis |
| Feszültség | 400 V / 3 fázis |
| Gyalutengely átmérője | 120 mm |
| Gyalutengely fordulatszáma | 5000 1/perc |
| Egyengető gyalu etetőasztalának hossza | 2300 mm |
| Egyengető asztal anyaga | öntöttvas |
| Gyaluvonalzó mérete (H x Sz) | 1500 x 175 mm |
| Gyaluvonalzó dönthetősége | 0 - 45° |
| Elszívó csonk átmérő | 150 mm |
| Tömeg | 720 kg |
| Hosszlyukfúró egység | opcionális |
| Asztal mérete | 540 x 260 mm |
| Maximális furat szélessége | 210 mm |
| Maximális furat mélysége | 180 mm |
| Maximális furat magassága | 230 mm |
| Nettó súly | 50 kg |
| Szállítási méret | 350 x 90 x 120 cm |
| Beüzemelés | 1,5 óra |
| Ajánlott éves karbantartás | 1 alkalom |












