Leírás
Robland sikere a lapszabászgépek területén egyértelmű egész Európában és világszerte. Ez a rendkívül megbízható és erős kialakításnak köszönhető.
Az FZ300 előrelépést jelent egy nagyobb fűrészegységgel és a nagyobb modellekben is megtalálható, teljes méretű lapszabász kerettel. A kisebb fűrészlap-átmérő azonban korlátozott, így nincs szükség túlnyúló fűrészvédőre, ami kompakt méretet eredményez. Ez a modell alapfelszereltségként 2500 mm-es tolóasztallal érkezik, de akár 3500 mm-es változat is elérhető hozzá. Kisebb formátumú kiegészítőasztallal és hosszvágó vonalzóval rendelkezik, amely az alapvető vágási feladatokat teszi lehetővé.
Az FZ 300 X1 a Robland prémium kategóriás gépeinek egyik csúcsa, amelyet intenzív és precíz lapszabászati munkákhoz fejlesztettek ki. Motoros, numerikus vezérlésű párhuzamvezetője és digitális magasság- és dőlésszög-állítása biztosítja a kiemelkedő pontosságot és hatékonyságot.
Alapfelszereltség:
Felsőkonzolos vezérlő panel 7"-os színes érintőképernyővel, numerikusan vezérelt, motoros párhuzamvonalzó állítás 830 mm-es szélességben, fűrészlap motoros döntése digitális kijelzővel, fűrészlap motoros fel/le mozgatása, 2200x355 mm-es szán, vágáskapacitás Z4 párhuzamvonalzóval 830 mm, felrakható fűrészlap átmérő: 315 mm, (opció: A P+ Precision elővágó gyorsbeállító rendszer használatával könnyedén kiküszöbölheti az elővágó fűrészlapok beállításával és után állításával kapcsolatos pontatlanságokat. A rendszer szükségtelenné teszi a hézagológyűrűk használatát. Tizedmilliméter pontos skálán, fokozatmentesen gyorsan és precízen beállítható az elővágó.), max. vágásmélység 90° -ban 100 mm, 45° -ban 70 mm, teleszkópos tartókaros kihúzható asztal és teleszkópos vonalzó 2 ütközővel,
| Felső vezérlő panel, egy vezérelt iránnyal: motorosan beáll a párhuzamvonalzó |
|
|
Fűrészegység: egy darab öntöttvasból készült a rezgések természetes elnyelésére, mely nagy pontosságot és stabilitást eredményez. |
| 315 mm-es fő fűrészlap felrakásának lehetősége |
|
|
Robland szánszerekezet |
| A Robland öntöttvas asztalai méhsejt szerkezettel rendelkeznek, biztosítva így a szilárdság és a terhelhetőség arányát. |
|
|
A betonnal megtöltött torziós cső megnöveli a keret merevségét, elnyeli a rezgéseket és ellensúlyként szolgál a csúszóasztal terhelésének. |
| KÉRHETŐ TARTOZÉKOK | |||
|
Soha nem volt még ennyire egyszerű és gyors az elővágó fűrészlapok beállítása! P+ Precision elővágó system gyors beállító, állítható vágásszélességű elővágó, mely utólag is rendelhető (124PRECISION00S) cikkszámon. |
|
|
Robland 4,4 kW-os motor, 3 sebességgel 3000 /4000 / 5000 (273FZ3CE4.4KW00), 400 V. |
|
Robland 7 kW-os motor, automata csillag-delta indítással (273Z3CE7KW400V). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland előkészítés horonymaróhoz (273Z4GREOF00000). Csak géppel együtt rendelhető opció.v |
|
Robland LED világítás az elővágó egység használata közben (273Z4LED0000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland szánba épített indító és leállító gombok (start/stop funkció) (273REMOTE000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland digitális kijelző az első ütközőre, Z4 (rövid) keresztvonalzóval (273Z34DIGIFL100). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland digitális kijelző az első és második ütközőre, Z4 (rövid) keresztvonalzóval (273Z34DIGIFL200). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland 1250 mm-es vágásszélesség (273CZ4B1250G000), Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland pneumatikus leszorító, 3200 mm-es szánhoz, utólag is rendelhető (273Z4DRUK000000) cikkszámon (csak 3200 mm-es szánnal rendelkező géphez. |
|
Robland 2800 mm-es szán, 3100 mm-es vágáshosszúság (273FZ3L31000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland 3200 mm-es szán, 3500 mm-es vágáshosszúság (273FZ3L35000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
| Robland kiegészítő asztal a szánra, utólag is rendelhető a (273Z3STEUN00000) cikkszámon. |
|
|
Robland kiegészítő asztal szélező vonalzóval, utólag is rendelhető a (273Z3BA00000000) cikkszámon. |
| Robland szögvonalzó excenteres munkadarab leszorítóval, utólag is rendelhető (273Z-MITRE00000) cikkszámon. |
|
Robland felsőkonzol utólag is rendelhető:
(273Z3MPT0000000) cikkszámon. |
|
Paraméterek
| Szán hossza | 2200 mm |
| Vágáshosszúság | 2500 mm |
| Elővágó egység | külön motoros |
| Fő fűrészlap mérete elővágó egység NÉLKÜL | D x d = 315 x 30 mm |
| Elővágó lap mérete | D x d = 120 x 20 mm |
| Vágásvastagság (mélység) 90°-ban | 100 mm |
| Vágásvastagság (mélység) 45°-ban | 75 mm |
| Vágásszélesség párhuzamvonalzóval | 830 mm |
| Fűrészlap emelése és döntése | elektromos |
| 1 vezérelt irány: motoros párhuzamvonalzó beállítás | igen |
| Motor | 4.4 kW / 400 V / 3 fázis |
| Elővágó motor teljesítménye | 0,75 kW |
| Feszültség | 3 fázis / 400 V / 50Hz |
| Fordulatszám | 4000 ford. / perc |
| Kiegészítő asztal a teleszkópos alátámasztással, keresztvonalzó két ütközővel | 710 x 645 mm |
| Öntöttvas asztal mérete | 985 x 710 |
| Keresztasztal mérete | 970 x 540 mm |
| Teleszkópos keresztvonalzó hossza | 1565 mm + teleszkóppal 2550 mm |
| Vágás mélység 120 mm-es fűrészlappal | 3,5 mm |
| Elővágó fordulatszáma | 6500 rpm |
| Elszívócsonk mérete a gépvázon | 100 mm |
| Felső elszívásnál 60 mm, felsőkonzol esetén 100 mm. | |
| Tömeg | 810 kg |
| Szállítási méret | 230 x 110 x 140 cm |
| A berendezés alapban szerszámot nem tartalmaz, de igény szerint választható. | |
| Beüzemelés | 4 óra |
| Ajánlott éves karbantartás | 1 alkalom |













