Leírás
Robland sikere a lapszabászgépek területén egyértelmű egész Európában és világszerte. Ez a rendkívül megbízható és erős kialakításnak köszönhető. Az FZ300 előrelépést jelent egy nagyobb fűrészegységgel és a nagyobb modellekben is megtalálható, teljes méretű lapszabász kerettel. A kisebb fűrészlap-átmérő azonban korlátozott, így nincs szükség túlnyúló fűrészvédőre, ami kompakt méretet eredményez. Ez a modell alapfelszereltségként 2500 mm-es tolóasztallal érkezik, de akár 3500 mm-es változat is elérhető hozzá. Kisebb formátumú kiegészítőasztallal és hosszvágó vonalzóval rendelkezik, amely az alapvető vágási feladatokat teszi lehetővé.
Alapfelszereltség:
2200x355 mm-es szán, vágáskapacitás párhuzamvonalzóval 700 mm, felrakható fűrészlap átmérő: 315 mm, (opció: A P+ Precision elővágó gyorsbeállító rendszer használatával könnyedén kiküszöbölheti az elővágó fűrészlapok beállításával és után állításával kapcsolatos pontatlanságokat. A rendszer szükségtelenné teszi a hézagológyűrűk használatát. Tizedmilliméter pontos skálán, fokozatmentesen gyorsan és precízen beállítható az elővágó.), max. vágásmélység 90° -ban 100 mm, 45° -ban 70 mm, teleszkópos tartókaros kihúzható asztal és teleszkópos vonalzó 2 ütközővel,
|
Fűrészegység: egy darab öntöttvasból készült a rezgések természetes elnyelésére, mely nagy pontosságot és stabilitást eredményez. | ||
| 315 mm-es fő fűrészlap felrakásának lehetősége |
|
|
Robland szánszerekezet |
| A Robland öntöttvas asztalai méhsejt szerkezettel rendelkeznek, biztosítva így a szilárdság és a terhelhetőség arányát. |
|
|
A betonnal megtöltött torziós cső megnöveli a keret merevségét, elnyeli a rezgéseket és ellensúlyként szolgál a csúszóasztal terhelésének. |
| KÉRHETŐ TARTOZÉKOK | |||
|
Soha nem volt még ennyire egyszerű és gyors az elővágó fűrészlapok beállítása! P+ Precision elővágó system gyors beállító, állítható vágásszélességű elővágó, mely utólag is rendelhető (124PRECISION00S) cikkszámon. |
|
|
Robland 4,4 kW-os motor, 3 sebességgel 3000 /4000 / 5000 (273FZ3_3S000000), 400 V. |
|
Robland 7 kW-os motor, automata csillag-delta indítással (273FZ3CE7KW400V). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland digitális kijelző a fűrészlap döntéséhez (273FZ4DIGISAW00). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland elővágó egység (273RITS00000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland előkészítés horonymaróhoz (273Z4GROEF00000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland LED világítás az elővágó egység használata közben (273Z4LED0000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland szánba épített indító és leállító gombok (start/stop funkció) (273REMOTE000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland digitális kijelző a párhuzamvonalzóra (273Z3DIGIZG0000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland 1000 mm-es vágásszélesség (273CZ3B10000000), Z4 vonalzóval. Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland 1200 mm-es vágásszélesség (273CZ3B12000000), Z3 vonalzóval. Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland 1350 mm-es vágásszélesség (273CZ3B13500000), Z4 vonalzóval. Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland digitális kijelző a párhuzamvonalzóra (273Z4DIGIZG0000), Z4 párhuzamvonalzóval. Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland 2800 mm-es szán, 3100 mm-es vágáshosszúság (273FZ3L31000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland 3200 mm-es szán, 3500 mm-es vágáshosszúság (273FZ3L35000000). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland pneumatikus leszorító, 3200 mm-es szánhoz, utólag is rendelhető (273Z4DRUK000000) cikkszámon. |
|
Robland digitális kijelző a keresztvonalzóra Z400-as vonalzóval (DDF ütközőn, Z3 konzolasztalon) (273Z34DIGIFL100). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
|
Robland kiegészítő asztal szélező vonalzóval, utólag is rendelhető a (273Z3BA00000000) cikkszámon. |
| Robland felsőkonzol utólag is rendelhető:
(273Z3MPT0000000) cikkszámon. |
|
|
Robland felső elszívás a védőburkolatra, fém konzollal, utólag is rendelhető (273Z3BPT0000000) cikkszámon. |
| Robland szögvonalzó excenteres munkadarab leszorítóval, utólag is rendelhető (273Z-MITRE00000) cikkszámon. |
|
|
Robland 2 digitális kijelző a keresztvonalzóra Z400-as vonalzóval ((DDF és teleszkópos ütközőkön) (273Z34DIGIFL200). Csak géppel együtt rendelhető opció. |
|
Robland kiegészítő asztal a szánra, utólag is rendelhető: (273Z3STEUN00000) cikkszámon. |
|
||
Paraméterek
| Szán hossza | 2200 mm |
| Szán szélessége | 355 mm |
| Vágáshosszúság | 2500 mm |
| Elővágó egység | opció |
| Fő fűrészlap mérete elővágó egységgel | D x d = 315 x 30 mm |
| Elővágó lap mérete | D x d = 120 x 20 mm |
| Vágásvastagság (mélység) 90°-ban | 100 mm |
| Vágásvastagság (mélység) 45°-ban | 70 mm |
| Vágásszélesség párhuzamvonalzóval | 700 mm |
| Fűrészlap emelése és döntése | elektromos |
| Motor | 4.4 kW / 400 V / 3 fázis |
| Elővágó motor teljesítménye | 0,75 kW, opció |
| Feszültség | 3 fázis / 400 V / 50Hz |
| Fordulatszám | 4000 ford. / perc |
| Kiegészítő asztal a teleszkópos alátámasztással, keresztvonalzó két ütközővel | 710 x 645 mm |
| Öntöttvas asztal mérete | 985 x 710 |
| Keresztasztal mérete | 970 x 540 mm |
| Teleszkópos keresztvonalzó hossza | 1565 mm + teleszkóppal 2550 mm |
| Vágás mélység 120 mm-es fűrészlappal | 3,5 mm |
| Elővágó fordulatszáma | 6500 rpm |
| Elszívócsonk mérete a gépvázon | 100 mm |
| Felső elszívásnál 60 mm, felsőkonzol esetén 100 mm. | |
| Tömeg | 800 kg |
| Szállítási méret | 230 x 110 x 120 cm |
| A berendezés alapban szerszámot nem tartalmaz, de igény szerint választható. | |
| Beüzemelés | 4 óra |
| Ajánlott éves karbantartás | 1 alkalom |





















