Leírás
A Paliszander által képviselt BALA több közel 30 éve magas minőségű technológiával látja el a fafeldolgozás egy speciális szegmensét a függőleges szabászat területén. A magas minőségnek, pontos, precíz eszközöknek és a megújuló innovatív technológiának köszönhetően mára világszerte elismert név lett a szakmában.
A berendezés masszív gépváza és a stabil hátfal garantálja az elmozdulás mentes felfekvést és pontos, rezgésmentes vágást. A BALA gépeknél az emberi hibatényező elhanyagolható, mivel a gépek beállítás után precízen végzik a vágást. Kevesebb élőmunkával nagyobb precizitás és magasabb minőségű munka érhető el. A BALA-val nemcsak időt takarít meg, hanem a műhelyében helyet is spórol. Egy függőleges lapszabász helyigénye 12 m2, míg egy vízszintes berendezésé 25 m2.
A legújabb újdonság az egyedülálló automata anyagmozgató rendszer.
Az anyag a hátsó falon fekszik, pontosan ahogy a függőleges szabászgépek minden modelljénél. Viszont a lap szabását nem szükségszerű a felső részen kezdeni. A két vertikális sínen mozgó automata leszorító egység stabilan rögzíti a táblát, így a vágás a lap alján is könnyedén elvégezhető. Segítségével az 50-60 kg-os lapok mozgatása és szabása gyerekjáték egy kezelő személynek is, digitális kijelző vezérlésével, 0,1 mm-es pontossággal. A méretre történő beállás kézzel történik, de ezt követően a motorikusan mozog a fej egység vízszintes és függőleges irányba egyaránt.
Alapfelszereltség:
3 kW-os motor, 2 db anyagmegfogó, acélgörgő alsó szupportok, automatikusan mozgó szupportok, pneumatikusan elmozduló hátfal, digitális méretkijelző a fűrész pozíciójához és a fűrész beállításához, kézi beállítás után motorikusan mozgó fej egység függőleges és vízszintes irányba
Paraméterek
| Függőleges és vízszintes vágásmagasság | 2100 mm |
| Vízszintes vágáshosszúság | 4100 mm, anyagmegfogók használata mellett mm |
| Maximális vágásvastagság | 40 mm |
| Fűrészlap mérete | 250 x 30 x 3,2 mm |
| Elővágólap méretei | 80 x 20 x 2,8 mm |
| Anyagmegfogó rendszer | alapfelszereltség |
| Fűrészegység motoros előtolása függőleges és vízszintes vágásnál | alapfelszereltség |
| Motor fordulatszáma | 3000 1/perc |
| Fűrészlap fordulatszáma | 5000 1/perc |
| Elővágólap fordulatszáma | 7800 1/perc |
| Vízszintes vágáshosszúság - anyagmegfogók használata mellett | 4100 mm |
| Munkadarab alsó alátámasztás | acélgörgő |
| Hátfalak elmozdulása | pneumatikus (automata) |
| Függőleges méretbeállítás kijelzője | digitális |
| Vízszintes méretbeállítás kijelzője | digitális |
| Gerendarögzítés a függőleges vágáskor | pneumatikus |
| Fűrészegység előtolása függőleges és vízszintes vágásnál | motoros |
| Porelszívó csonk átmérője | 100 mm |
| Gép méretei | 650 x 310 x 175 cm |
| Szállítási méretek | 620 x 250 x 170 cm |
| Tömeg | 1000 kg |
| Beüzemelés | 16 óra |
| Ajánlott éves karbantartás | 2 alkalom |









