Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

CNC gépek szerszámkiválasztásának főbb szempontjai

CNC gépek szerszámkiválasztásának főbb szempontjai
  

Milyen munkaparaméterek a legjobbak a nútmarás során?

Alábbiakban megadjuk a választ Önnek, hogy a legkönnyebben ki tudja választani a megfelelő CNC szerszámot, mellyel a megmunkálás gyerekjáték!

A következő kérdések megválaszolásával megkapja a választ!

• Milyen berendezést használ?

A vadonatúj, kiváló minőségű berendezések használata nem ugyanolyan, mint az elavult gépek használata! Fontos megérteni, hogy a rezgések a kopás és elhasználódás közvetlen következménye, amely rossz minőségű végeredményhez vezethet. Az előtolási sebességet a rezgés csillapítása érdekében kell megválasztani, és gyakran a magasabb előmarási sebesség jobb végeredményekkel jár.

• Milyen tényezők befolyásolják az általam használt fej teljesítményét?

Számos tényező befolyásolja a teljesítményt és a munkadarab végső kivitelét: a befogótokmány teljesítménye, a tengelykapcsolók merevsége és excentricitása, a befogók állapota és minősége, az ellentétes forgásirányú reteszelő rendszer, a szerszámél élessége, az elszívó rendszer, sőt még a munkahelyi környezet relatív páratartalma is.

• Milyen fejet használjak?

A vágóélek száma, valamint a vágási átmérő jelentősen befolyásolja a munka paramétereit. Általában minél több a vágóél és minél szélesebb a szerszám átmérője, annál nagyobbnak kell lennie az előtolási sebességnek.

• Mekkora legyen az ideális vágási mélység?

A vágási mélység növelése érdekében csökkenteni kell az előtolási sebességet és a sekélyebb vágásoknál ugyanezt fordítva.

• Milyen sebességgel működik a gépem?

A forgási sebesség (rpm) növelésével javul a befejezett él minősége. Ugyanakkor a súrlódás is megnő a szerszám és a munkadarab között. Ennek eredményeként az eszköz élettartama veszélybe kerül. Ideális esetben a cél a lehető leglassabb forgási sebesség kiválasztása, amely összhangban van az Ön által kívánt végeredmény minőségével.

• Milyen él felületet szeretnék elérni?

A durva és a finom nútmarás határozottan nem ugyanaz! Ki kell találnia, mi a fontosabb: a minőség vagy a mennyiség. A vágószerszám élettartamának meghosszabbítása érdekében legjobb, ha a lehető legmagasabb előtolási sebességet választja, amely a legjobban megfelel a kívánt végeredmény eléréséhez.

• Mindenekelőtt… Milyen anyagokkal dolgozom?

A fa jó példa, mint természetes szálas kompozit. Természetes és rugalmas rostos anyagból (cellulóz: hosszú molekuláris polimer láncok) áll, amelyet nagyon merev anyag (lignin: térhálósított polimer), valamint kompatibilizátor (hemicellulóz: poliszacharid) köt össze. Ez egy anizotróp anyag, vagyis irányfüggő, és az anyag mentén változik. Hányféle fát és fafajt használ? Ne feledje, nincs két egyforma fadarab! Valójában ugyanazok a munkaparaméterek, amelyeket két különböző fadarabon végeztek, két nagyon különböző produktumot fognak eredményezni.

Az előtolási sebesség több tényezőtől függ, például a fentiektől - és ez csak néhány példa. Fontos az összes tényező mérlegelése az optimális előtolási sebesség kiválasztása érdekében, amely megfelel az érintett szerszámoknak és munkáknak. A CMT a minőség szinonimája, és a kiváló minőségű vágások eléréséhez egyszerűen nem lehetséges véletlenszerűen számos paramétert kiválasztani. Óvakodjon azoktól, akik véletlenszerű paraméterekkel látják el Önt.

Értem... de hol kezdjem? A továbblépés legjobb módja lépésről lépésre, megbízható tesztadatok használatával haladni.

A munka elvárásainak leginkább megfelelő eredmények gyors elérése érdekében mindig gondoljon át minden lépést!

Az egyik örök szabály, amely előnyösnek bizonyulhat, egy egyszerű mérőeszköz használata a forgácsterhelés mérésére, ahol csak lehetséges. Egyrészt meg kell jegyezni, hogy amikor túl vastag faforgácsok keletkeznek, törés következik be, ami gyenge minőségű, durva felületet eredményez. Másrészt, ha a forgács túl vékony, az negatívan befolyásolja a szerszám élettartamát és a vágóél gyors kopását és elhasználódását eredményezi, mert a szerszám fogai jobban súrlódnak, mint a távozó anyag. A következő kísérlet során megfelelően értékelnie kell az elvégzett munka konkrét igényeit, fel kell mérnie a forgácsterhelést, és a fent említett tényezők figyelembevételével meg kell próbálnia más vastagság felé orientálódni. Ezután az alább felsorolt ​​képletek segítségével folytassa a megfelelő előtolási sebesség megállapítását a következő tesztek során. Ez elősegíti a jobb eredmények gyorsabb elérését, és megkapja a következő munkaprojekthez szükséges alapvető információkat.